27. kolo Arsenal – Wigan 2-1

Odkako Wigan igra u Premier ligi engleske sa Arsenalom je igrao 4 puta u istom takmičenju i sva 4 puta izgubio. Međutim izgledalo ja to neće biti slučaj danas. Arsenal je u početku imao terensku inicijativu ali je Landzaat u 35. minuti pogodio sa skoro 30. metara, zaista sjajan gol. Nakon primljenog gola Arsenal je igrao jako loše, imao dosta prilika i dosta ih nije iskoristio a pored toga Wigan se branio sa 11 igrača ne bi li sačuvao rezultat. U 72. minuti Adebayor je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda, samo je pomočni sudija vidio taj navodni ofsajd. A onda ide scenario kao protiv Manchestera, 81 minuta izjednačenje, Hall postiže autogol. Wigan se nije ni došao sebi nakon primljenog gola a već je 2-1, Rosicky je postigao gol glavom. Do kraja utakmice igrači Arsenala su krali vrijeme kako bi se osvetili Wiganovim koji su to radili dok su vodili. Sve u svemu loše izdanje Arsenala koje se ipak sretno završilo.

Prvih 11: Lehman, Toure, Hoyte, Djourou, Clichy, Gilberto, Fabregas, Rosicky, Baptista, Walcott, Henry

Izmjene: Adebayor (51’), Flamini, Aliadiere (67’)